VOLPET STREÇ FİLM
Shrink Film
Streç Film
Hammadde

Streç Film

Streç Film
Streç FilmStreç Film

Endüstrilerin hemen hemen hepsi streç film kullanır. Streç filmler, çok düşük yoğunluklu LLDPE polietilen hammaddesinden üretilir. Palet streç ürünleri sıkıca sarar ve bir arada tutar. Ürünlerin tozlanmasına engel olur aynı zamanda nemden ve ıslanmaktan da korur. Esnek yapıları sayesinde sıkıca sarıldığında ürünleri tutabilir. Bu ürünler genellikle yük paketlemede tercih edilir. Kullanım alanı çeşitli olan palet streçlere büyük hacimli ürünleri paketlemede sıklıkla rastlanır.

Palet Streç, genelde 17 ve 23 mikron olarak kullanılmakta olup ama bazi özel sanayide farklı kalınlıklar da kullanılmaktadır. Şirketimiz müşterilerin siparişine göre değişik kalınlıkta streç üretme imkanına sahiptir.

Teknik Özellikler

Palet Streç Polietilen (LLDPE)'den yapılmakta olup, El tipi ve Makine tipi  olarak iki çeşite ayrılmaktadır.

Palet Streç genelde 50 cm eninde üretilmekte olup ancak farklı sanayi kolları için 10 cm, 17 cm, 20 cm ve 25 cm dilimli olarak da üretilebilmektedir.

El Tipi Streç

el tipi streç

El tipi streç ince masuralı olup adından da anlaşılacağı gibi insan gücüyle kullanılır. İnsan gücü sınırlı olduğu için bu tip streçlerin ağırlığı 3 kg. den fazla olmamalı yoksa kısa sürede çalışan yorulduğu için ambalajlama verimliliği azalmaktadır.

 Makine Tipi Streç

makine tipi streç

Makine tipi streç kalın masuralı olup otomatik sarma makineleri aracılığıyla kullanılmaktadır. Bu makinelerin gerdirme gücü ve hızı çok fazla olduğundan dolayı, normal Streç kullanıldığı takdirde kopma yaparak sarma işinde sorun oluşturmaktadır. Bu makineler için özel kimyasal ve formüllerle üretilen Superpower streç kullanılır. Superpower streçler çok dayanıklı olup ayrıca %400 gerilme özelliğine sahiptir.